Germany
|
Greece
|
Italy
|
The Netherlands
|
Turkey
|
United Kingdom
|
United States
Rank/Rate
Name
Division
Rank/Rate
Name
Division
Engineering Department
LTJG
Billy F. Odle
Main Propulsion Assistant
MMFN
Walter C. Kuhlman
B
SN
Michael D. Coakley
Clerk
FN
Larry D. Ward
B
MM1
Rex Armstrong
M
FN
Clarence A. Kelly
B
MM1
William E. Scott
M
FN
Glenn R. Johnson
B
MM2
Gary T. Dixon
M
MM2
David W. Redman
M
EN1
James T. Galloway
R
MM2
David W. Sunkle
M
DC1
Thomas Nixon
R
MM3
Richard Armbruster
M
MR1
Ernest C. Brightwell
R
MM3
Kenneth G. Frum
M
SF1
Richard C. Neal
R
MM3
Gary J. Grimes
M
SFM1
Warren B. Newman
R
MM3
Philip M. Smith
M
SFP2
Eligah L. Williams
R
MMCS
Anthony F. Zdanuk
M
ENFN
Michael W. Clark
R
MMFN
Louis C. Jelenik
M
FN
Gary E. Collie
R
MMFN
Philip Daubenspeck
M
EMC
Andrew W. Irwin, Jr.
E
SPCM
John P. Reilly
B
EM2
Carey R. Copeland, Jr.
E
BT1
Eddie R. Short
B
EM2
Henry A. Coulon, Jr.
E
BT1
Ralph R. Pembleton
B
IC2
Ronald G. Beckett
E
BT2
Domingo R. Ruiz
B
IC2
Leslie B. Peterman
E
BT2
Thomas Suchocki
B
IC2
Royce D. Ryan
E
BT2
William G. Bridgeman
B
EMFN
George I. Alexander
E
BT2
William M. Garrett
B
EMFN
Charles E. Robens
E
BT3
Robert C. Fletcher
B
ICFN
John R. Cooper
E
BT3
Marvin E. Dahley, Jr
B
ICFN
Doyle D. Strader
E
BT3
William H. Curtis
B
BT3
Charles W. Hodge
B
QMC
Clifford L. Merritt
N
FN
Larry L. Milburn
B
QC2
Harold L. Bohlinger
N
FN
Richard D. Murphy
B
SN
James C. Miltenberger
N
FN
Thomas R. Papa
B
SN
Clement K. Dominquez
N
Operations Department
Lt
Glenn J. Sedam, Jr.
Operations Officer
HMC
James E. Ostrander
OC
RD1
Donald R. Brown
OI
YNCS
Ernest J. Stephenson, Jr.
OC
RD1
Uless M. Cast
OI
PC1
Lee L. Speer
OC
RD1
Rush B. Horton
OI
PN1
Johnny Epps, Jr.
OC
RD1
Thomas Milligan, Jr.
OI
SM1
Leonard T. Wilson
OC
RD1
Allen G. Williamson
OI
HM2
Charles F. Monts, Jr.
OC
RD2
Jimmy S. Orr
OI
SM2
Joseph A. Kolb
OC
RD3
Richard J. Citino
OI
YN3
Roscoe H. P. Jackson
OC
RD3
Gordon D. Runyon
OI
SN
Earl W. Winter
OC
SN
Bonnie L. Langnehs
OC
LTJG
Harold D. Huffman
Communications Officer
RMC
Allen R. Cranford
OC
LTJG
David M. Charles
Electronics Material Officer
RM1
James E. Beck, Jr.
OC
ETC
Edward G. Zimmerman
OE
RM2
Russell W. Watts
OC
ET1
John W. Shiver
OE
RM2
Robert L. Conklin
OC
ETN2
Kenneth R. Rader
OE
RM2
Marshall M. Scott
OC
ETR2
James E. Jacobson
OE
RM3
Hugh A. Knowles
OC
ETR2
Albert J. Paquette
OE
RM3
Michael D. Careddu
OC
ETN2
Neal R. Bressler
OE
RM3
Stephen A. Melius
OC
ETR2
Edward A. Grant
OE
RM3
David R. Nelson
OC
ETN3
Anthony W. Hopwood
OE
RM3
Charles T. Jones
OC
ETN3
Louis J. Marks, Jr.
OE
RM3
Walter Evanowski
OC
ETN3
Barry H. Ritter
OE
RMSN
James M. Cagle
OC
Supply Department
LT
Frederick B. Weiss
Supply Officer
SK3
James P. Gallagher
S
LTJG
Ronald T. Shefman
Disbursing Officer
SN
Wesley H. J. Clark
S
CSC
Edward L. Meservey
S
SN
Charles E. Freeman
S
SKC
Delmer C. Love
S
SN
Thomas H. Kemp
S
DK1
Donald M. McManus
S
SN
Robert G. Knaak
S
SD1
Leopoldo Pimentil
S
SN
William B. Martin
S
SK1
Wendell G. Blackburn
S
SN
Marcellus E. Procter
S
CS2
Jerry R. Woody
S
SN
Lawrence P. Romanini
S
SD2
Roy J. Ellis
S
TN
Melvin S. Clark
S
SH2
Gerold D. Purkey
S
TN
Perfecto O. Madayag
S
SH2
Richard G. Yurko
S
TN
Romulo T. Pineda
S
SK2
Roy C. Graham
S
TN
Salvador V. Tagum
S
SD3
Dan J. Price
S
TN
Emilio S. Ventura
S
SD3
Ruben L. Romerosa
S
Weapons Department
YN3
Robert T. Bourdaghs
W
SN
Willam A. Welch
1st
SN
James T. Yourkonis
1st
BM1
John J. Wyrick
1st
SN
Anthony Zinni, Jr.
1st
BM2
Thomas J. Connors, Jr.
1st
SN
Tom Zukowski
1st
BM3
John A. Arnold
1st
LT
Robert M. d'Alessio
2nd
BM3
John A. Steele
1st
FTM1
Carl W. Slack
2nd
SN
George V. Bart
1st
GMG1
Alvin B. Stackhouse
2nd
SN
Michael J. Bensinger
1st
SN
Ralphe E. Pate
2nd
SN
Robert D. Burt
1st
SN
Russell M. Clark
1st
ST1
Gerald W. Hays
3rd
SN
Raymond E. Engel
1st
ST1
Joseph M. Orr
3rd
SN
James A. Forsland
1st
GMG2
Robert R. Rice
3rd
SN
Donald D. Henle
1st
GMG2
James T. Wilson
3rd
SN
Lawrence R. Ice
1st
STG2
Ray A. Glesner
3rd
SN
Clarence G. Inman
1st
STG3
Peter F. Beatty
3rd
SN
Rodney D. Klein
1st
STG3
Walter E. Myers
3rd
SN
John A. Kuty
1st
TM3
Jack A. Spayd
3rd
SN
William E. McCurdy
1st
SN
Edwin T. Dawson
3rd
SN
Jerry J. Milavec
1st
SN
John W. Meyers
1st
FTCS
Robert W. Bowlen
Fox
SN
Kirk "V" "J" Neuman
1st
FTM1
Donald R. Comar
Fox
SN
John J. Nevins, III
1st
FTM1
Ernest G. Efird
Fox
SN
Kenneth Nielsen
1st
GMM1
Alfred O. Anderson
Fox
SN
Frank G. Ryan
1st
FTM2
Anthony C. DiNonno
Fox
SN
Richard W. Salem
1st
FTM2
John N. Gammell, II
Fox
SN
Mack I. Thrasher
1st
FTM2
Anthony A. Notaras
Fox
SN
John W. Woford
1st
FTM2
Thomas J. Woebkenberg
Fox
SN
William R. Wilson
1st
FTM3
Leslie D. Gibson
Fox
SN
Kenneth R. Wilson
1st
FTM3
Allen J. Steenbeke
Fox
Public Relations
LCDR
Herbert C. Pendergast
Public Information Officer
JO1
Toby Marquez
PI
JO3
Richard C. King
PI
Note: Popups must be allowed to view the linked photos.
LCDR Frederick J. Reeg, USN
United States
Officers: 10
Enlisted: 164
Captain Thomas E. Fortson, USN